Prejsť Bránou milosrdenstva v diecéznom sanktuáriu a zúčastniť sa duchovného programu počas prvej októbrovej soboty a nedele , umožňovala tradičná arcidiecézna púť k Ružencovej Panne Márii v Obišovciach .
Program začal fatimskou sobotou , modlitbou korunky k B. M. a pokračoval samostatnými katechézami či koncertami pre najmenších , mladých , manželov žijúcich v spoločných rodinách či rozvedených . Aj to je svedectvo , že hlavný organizátor farár Michal Harakaľ svoju v poradí druhú púť organizačne spolu so svojími spolupracovníkmi dobre zvládal.
Na záverečnej svätej omši privítal viac než štyri tisícky pútnikov pomocný košický biskup Mons. Marek Forgáč, ktorý vo svojej homílii uviedol, že ruženec zjednocuje a je tvorcom pokoja. „Ruženec zjednocuje už samotným symbolom, pretože je to reťaz, sú to zrnká, ktoré sú navlečené, ktoré spoluvytvárajú jednotu. Tento symbol ukazuje objatie, na ktorom ideme od kríža a končíme pri kríži. Samotný ruženec ukazuje zjednotenie v človeku samom a s ostatnými ľuďmi.“ Rodičom pripomenul ,aby stále sprevádzali svoje deti , aj keď sú už dospelé, pretože dnešná „atomizácia rodiny“ vyzdvihuje jednotlivca na úkor spoločenstva v rodine. „ Pán Boh nám ukazuje v prírode, ktorú stvoril, že ani príroda neexistuje na spôsob atómu. Bol tak múdry vo svojom stvorení, že všetko to živé, čo je okolo nás, je poskladané z molekúl, kde sú v pevných zväzkoch pospájané atómy navzájom, sa nepustia. Aj kyslík , ktorý dýchame tvorí dvojica .“
Na slávnosti nechýbal košický arcibiskup a metropolita Bernard Bober a ďalších 30 kňazov a bohoslovcov. Ako prezradil po slávnosti , v modlitbe prosil o schopnosť vidieť svoje nedostatky, aby ich vedel lepšie odstraňovať. „Prosím Máriu o také oči, aké ona mala. Vidieť na Ježišovi, že je Boží syn, aj keď sa javil ako jej syn a predsa Boží syn, tak toto je veľmi dôležité. Aby som v svojej službe, v slabostiach ľudí videl, že sa skrýva Ježiš.“